درباره گروه صنعتی پما

گــروه صنعتی پمــا با بیش از ســه دهــه فعـــالیت در حـــوزه تولید دارو، نســاجی، پلیمــر، چــاپ و بســـته‌بندی و تـــولید کاغــذ با دارا بــودن شــش شرکت و کارخانه‌های زیر مجموعه تحــت عنـاویـن پـلاسـتیک مـاشین الوان، پــوشان پلاستیک، زیست دارو دانش، پاد الوان پاک، ریسندگی و بافندگی درخشان قم و کاغذ پاپیروس کاوه، با اشتغال بیش از 1000 نفر به صورت مستقیم از تاثیرگذارترین مجموعه‌های صنعتی ایران در بخش بسته‌بندی مواد‌ غذایی، بهداشتی، دارویی، تولید دارو، کالای خواب، کاغذ و مقوا می‌باشد.

سال 1374
تاسیس شرکت پلاستیک ماشین الوان​
شرکت پلاستیک ماشین الوان به عنوان اولین واحد صنعت بسته‌بندی گروه صنعتی پما سال 1374در شهرک صنعتی اشتهارد تأسیس گردید و شروع به تولید نمود. این مجموعه به عنوان هسته اصلی بخش بسته بندی گروه صنعتی پما علاوه بر تامین صنایع مختلف کشور از جمله تجهیزات پزشکی، دارویی و غذایی عامل ایجاد سایر شرکتهای فعال در زمینه بسته‌بندی هلدینگ پما گردید. در حال حاضر برند تجاری پلاستیک ماشین الوان (پما) از شناخته شده ترین و معتبرترین برندهای صنعت بسته‌بندی انعطاف‌پذیر کشور می‌باشد.
سال 1374
سال 1380
تاسیس شرکت پوشان پلاستیک​
شرکت پوشان پلاستیک در سال 1380 با هدف افزایش کیفیت، در زمینه انـواع بســته‌بندی فعــالیت خـود را آغاز نمـود. این شرکت در طی سالیان گذشـته، با تـوجـه به رشـد روز افزون در زمینه تولید و ارائه محصولاتی با بهترین کیفیت توانسته است به یکی از بزرگترین و معتبرترین تولید‌کنندگان این صنعت تبدیل شود. مشتریان این شرکت از جمله معتبرترین کارخانجات صنایع غذایی، دارویی، چاپ و بسته‌بندی، کاشی و سرامیک، نساجی و‌…‌می‌باشند
سال 1380
سال 1384
تاسیس شرکت زیست دارو دانش​
شرکت دانش بنیان زیست دارو دانش یکی از شرکت‌های گروه صنعتی پما می‌باشد. این شـــرکت از سال 1384 تـاســیس و در زمینه تولید و فروش فرآورده‌های دارویی فعالیت می‌نماید. زیست دارو دانش در حال حاضر با ایجـــاد چهـــار خط تـــولیــدی مجـــزا شامل: خط تولید پروتئین‌های نوترکیب (با استفاده از باکتری)، خط تولید آنتی بادی‌های مونوکلونال، خط پرکنی ویال مایع و لیوفیلیزه و خط تولید فرآورده‌های دارویی خوراکی هازارد در شهرک صنعتی بهارستان در خدمت صنعت داروسازی کشور می‌باشد.
سال 1384
سال 1394
تاسیس شرکت پاد الوان پاک​
شرکت پاد الوان پاک از جمله پویاترین و به روز‌ترین واحدهای بسته بندی در گروه صنعتی پما می‌باشد. این مجموعه با وسعت 60 هزار متر مربع در حوزه کانورتینگ و تولید بسته‌بندی اسپتیک از توانمند‌ترین واحدهای صنعت بسته‌بندی کشور به شمار می‌رود که قادر به تولید بسته‌بندی با استانداردهای جهانی جهت صنایع لبنی و آشامیدنی، غذایی، دارویی و سایر صنایع می‌باشد. امروزه معتبرترین برندهای صنعت غذایی کشور از جمله مشتریان دائمی این شرکت محسوب می‌شوند.
سال 1394
سال 1363
تاسیس شرکت سرای درخشان
شرکت سرای درخشان در سال 1363 با هدف افزایش کیفیت، در زمینه نساجی فعالیت خود را آغاز نمود. هم اکنون بیش از 120 نفر نیروی متخصص و مجرب به صورت مستقیم، با هدف تولید کالای با کیفیت در مجموعه درخشان قم مشغول به کار می‌باشند. این مجموعه در طی سالیان گذشته، با توجه به رشد روزافزون در زمینه تولید و ارائه محصولاتی با بهترین کیفیت توانسته است به یکی از بزرگترین و معتبرترین تولید کنندگان این صنعت تبدیل شود. از جمله تولیدات این شرکت (انواع لحاف‌، تشک، پتو‌، روفرشی، انواع نخ فرش ماشینی و ...) می‌باشد.
سال 1363
سال 1399
تاسیس شرکت کاغذ پاپیروس کاوه
شرکت پاپیروس کاوه از سال 1399 فعالیت خود را در زمینه تولید انواع کاغذ و مقوا آغاز کرد و طی سال‌های اخیر با بهره‌گیری از راهکارهای نوین مهندسی و نیروهای متخصص توانسته است سالیانه 35000 تن کارتن و مقوا تولید نماید. داشتن کیفیت بالا، چه در بخش تکنولوژی‌های مورد استفاده و چه در بکارگیری بهترین مواد اولیه برای تولید محصولات،‌ مهمترین دلیل موفقیت شرکت پاپیروس کاوه در بازار رقابتی بوده است.
سال 1399
اسکرول به بالا